Nejnovější recenze ze sekce Centrální vysavače

Přidáno: 31. května 2014

• Velmi až neuvěřitelně tichý chod vysavače
  • Velká nádoba na vys. prach
  • Stačí vyprázdnit 2x za rok
  • Hadrový filtr se dá velmi jednoduše sundat a vyprášit
  • Není nutné používat papírové sáčky
  • Vysavač je celý z kovu, žádné plasty
  • Neuvěřitelně dlouhá záruka 25 let

Tento vysavač jsem si koupila na doporučení a nelituji toho. Sama ho každému doporučuji.
Byla jsem překvapena velmi tichým chodem a velkým sacím výkonem.
Je vyroben z kovu a jeho vzhled se mi velmi líbí proti jiným značkám vyrobeným z plastu.
Cenově je srovnatelný s jinýma značkami, ale kvalita, vzhled a ta záruka je jednoznačná.
V každém případě každému doporučuji.

Luky Luky

Přidáno: 8. dubna 2014

• Prach fouká z domu a neudržuje se uvnitř domu
  • hlučný motor = celá ulic ví, že vysáváme.
  • Hlučná hubice = hubicí, kde nasává vzduch se láme a dělá velký hluk srovnatelný s domácím vysavačem
  • příslušenství od Husky na mě nedělá dobrý dojem.
  • Jestli za sebou tahám vysavač nebo 10 hadici, je už asi jedno.
  • Hanice v pláštěnce nabírá na sebe nepořádek a postupně se zase oklepává.
  • Hadice je neskladná.

Za tyto peníze bych si představoval trochu víc, než nabízí...
TO je ta honba za technologií, kde člověk narazí na slepou cestu.
za ty peníze jak motoru, tak rozvodů, bych mohl mohl měnit vysavače do konce života s HEPA filtrama.

Nemyslím si, že na motor neni potřeba sáček. Stačí se podívat na jakýkoliv technický vysavač. Všude musí být sáček bez debat jinak se nepořádek lepí na vrtuli apod a ničí se vysavač.

Centrální vysavač ALLEGRO Power DAVINCI

Centrální vysavač ALLEGRO Power DAVINCI

Přidáno: 5. dubna 2014

Zakoupeno v CENTRÁLNÍ VYSAVAČE ALLEGRO

Velmi slušný sací výkon. Nezávislé chlazení motoru na odsávaném vzduchu je lepší než chladit odsávaným vzduchem, který má nepravidelný průtok.

ALLEGRO DAVINCI MU5800E

ALLEGRO DAVINCI MU5800E

Přidáno: 18. března 2014

Zakoupeno v CENTRÁLNÍ VYSAVAČE ALLEGRO

• Výborná cena a vysoký výkon. Máme15 m potrubí a 5 zásuvek a jsme velice spokojeni s tahem. A není z Číny!

Dobrá volba pro středně velký rodinný dům.

BEAM Platinum SC 335 SC335 + sada Progression BEAM

BEAM Platinum SC 335 SC335 + sada Progression BEAM

Přidáno: 4. března 2014

(naposledy upraveno 4. března 2014)

Před rokem jsem si koupil vysavač SC335 s uklízecí sadou Progression – zatím jsem velmi spokojený.

BEAM Platinum SC 355 SC355 + sada Progression BEAM

BEAM Platinum SC 355 SC355 + sada Progression BEAM

Přidáno: 16. ledna 2014

(naposledy upraveno 16. ledna 2014)

Děkujeme za obchod, vše proběhlo výborně.

Přidáno: 10. prosince 2013

Vysavač mám již několik let a jsem velmi spokojena.

Centrální vysávací jednotka PROFI 30.1

Centrální vysávací jednotka PROFI 30.1

Přidáno: 10. listopadu 2013

• Jednoznačně nízká cena (7000,- i se sadou na vysávání)
  • Dobrý sací výkon.
  • Možnost otočení spodního koše a tím sání o 180 stupňů. Novější model na stránkách výrobce má možnost otočení i středového dílů a tím držáku na stěnu a tím je jednotka perfektně variabilní pro montáž a dobře přístupná pro výměnu filtrů a případný servis.
  • Kvalitní elektromotor chlazený obtokem vnějšího vzduchu.
  • Záruka 5 let.
  • Vysoká hlučnost (uvádí se 64 a 75 dB ?) a to i s tlumičem.
  • Nedokonalé zatěsnění krytu u výfuku, unikající vzduch zvyšuje hluk.
  • Vysoká spotřeba ve Stand By režimu 11,5 W !!
  • Nekvalitní aplikace nástřiku, při manipulaci s košem dochází k odlupovaní barvy z hran.
  • Vysavač mi dorazil s ulomeným kontaktem na ovládací napětí. Muselo k tomu dojít již při balení, protože zlomené díly byly mimo obal, šlo upravit svépomocí.

Tuto jednotku jsem si vybral kvůli nízké ceně, pětileté záruce, sáčkovému provedení. Jednotku mám umístěnou v temperované garáži, výfuk není vyveden mimo objekt. Při prvním použití vyfukovaný vzduch smrděl zatuchlinou z rozvodů a hřejícím se plastem jednotky. Při dalším použití již bez zápachu. Sací výkon se zdá dostatečný, rozvod má 4 zásuvky, nejbližší cca 7 m, nejvzdálenější je cca 20 m. Nepozoruji mezi nimi rozdíl v sacím výkonu.
Po zakoupení vysavače jsem řešil, proč je na štítku přístroje uveden příkon 1400 W, když jsem objednával silnější 1600 W.
Zjistil jsem, že uváděná technická data jsou jiná u výrobce, jiná v návodu, jiná v e-shopu Elmax.
Elmax uvádí podivný sací výkon 580 airwatt a 2600 mmH2O, nějak se těchto hodnot pomocí údajů od výrobce nemohu dopočítat.
Údaje od výrobce MasterProfi Rzeszów: příkon 1400W (maximální 1600 W), sací podtlak 30 kPa, sací výkon 400 W, maximální průtok vzduchu 65 l/s, hluk 64 dB.
Změřil jsem příkon 1070 W při zacpaném sání, maximální při otevřeném sání byl 1510 W, při napětí 228 V.
Příkon při Stand By režimu (jednotka zapnutá, připojené vodiče nízkého ovládacího napětí pro kontakty zásuvek < 24 V AC), je vysokých 11,5 W. To představuje spotřebu za rokem cca 550,- Kč a tedy vlastně roční spotřebu klasického podlahové vysavače. Chtěl jsem tuto hodnotu porovnat s jinými výrobky, ale tímto údajem se nikdo nechlubí. Jak jsem zjistil na anglických stránkách, uváděný příkon 0,17 W například u jednotky BEAM je pouze napájení elektroniky jednotky bez napájení spínací kontaktů. To ovšem nemá u centrálního vysavače logiku, nepůjdu před každým vydáváním zapínat jednotku nebo napájení kontaktů do garáže. U výrobce BVC má kompletní Stand By režim příkon cca 4 W, tedy třetinu oproti MasterProfi. A samo BVC na německých stránkách doporučuje vybavit převodní zásuvku spínacími hodinami a jednotku centrálního vysavače vypínat na noc a pod..
Úchyt jednotky 30.1 na stěnu je jiný než na vyobrazení, výrobně jednodušší, na montáž horší, ale jde to a jednotka na stěně dobře drží.

Tuto jednotku polského centrálního vysavače bych doporučil, jen nevěřte údajům jediného českého distributora Elmax, snad si tato firma údaje opraví a doplní.

Přidáno: 29. prosince 2012

• asi výkon
  • extrémní hlučnost, 2x spálené ložiska motoru

Vysavač v porovnání se 7 let starou konkurencí extrémně hlučný
Už po druhé reklamován kvůli zadřenému motoru

Centrální vysavač MU4500E

Centrální vysavač MU4500E

Přidáno: 22. listopadu 2012

• dobře saje
  • jednoduchý, žádné zbytečné ovládánía věci, co se mohou pokazit
  • filtr dobře filtruje a zatím se neucpává
  • chladí se čistým vzduchem (bypass)
  • plechová konstrukce s minimen plastových dílů (aspoň z vnějšku)
  • velká nádoba na prach
  • není informace o spotřebě při pohotovostním režimu
  • je celkem hlučný (osobně mito nevadí, mám ho ne sklepě, a nemám srovnání s tím jak se chovají ostatní vysavače???)
  • výstup a výstup vzduchu na definované straně vysavače - nelze změnit (já bych je potřeboval zrovna obráceně)
  • nejsem přesvědčen o doživotnosti filtru

V naší domácnosti vydrží normální klasický vysavač 3 roky. Centrální vysavač MU4500E vypadá, že 6 - 7 let by mohl v pohodě pracovat. Nevím ale nic o životnosti filtru - dle výrobce je doživotní. Systém oklepávání
Cena/výkon je myslím nejlepší na trhu.

Ověřený zákazník Namir.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. října 2011

Zakoupeno v Namir.cz

• Dobrá cena.
  • Přiměřený výkon.
  • Tlumič výfuku a sáček na odpad součástí dodávky.
  • Součástí dodávky není návod na obsluhu v ČJ.
  • Konetor pro připojení okruhu automatického sepnutí vysavače nelze zasunout tak, aby došlo ke kontaktu, nutná úprava konektoru!

Celkově vydařený výrobek, který usnadní spustu manipulace v našem třípodlažním domě.

Přidáno: 27. dubna 2011

• lahké ovládanie